Cable Car Expeditions In KeçiörenKeçiören Belediyesi, Subayevleri ile Tepebaşı güzergâhında ulaşım sağlayan teleferik hattında XNUMX ay süren bakım ve onarım çalışmasını tamamlayarak teleferik seferlerini vatandaşların hizmetine açtı.

Hem ulaşımda hem de turistik gezilerde kullanılan teleferiğin ağır bakım ve onarım çalışmaları yolcuların güvenli ve konforlu ortamda seyahat etmeleri için itinayla tamamlandı. Her bir kabini XNUMX kişilik olan ve toplamda XNUMX kabinle hizmet veren teleferik sisteminde, periyodik ve kısa süreli bakımların yanı sıra uzun süreli bakımlarının da yapılması zorunlu olduğundan yaklaşık XNUMX ay önce ulaşıma ara verilmişti.

XNUMX YILLIK BAKIM TAMAMLANDI

Bakım ve onarım çalışmaları kapsamında teleferiğe ait kule direklerinin tepesinde bulunan mekanik sistem indirilerek bütün ekipmanlar tahribatsız muayene usulü ile gözden geçirildi. Analizleri yapılan ve problem yaratacağı düşünülen parçalar ile sensör kabloları sökülerek yenisiyle değiştirildi. Bakım ve onarım ekipleri, istasyonlarda bulunan servis ve acil fren bakımlarını yaparak testten geçirirken; motor aksamlarını, dikey ve yatay makaraları, klem denge raylarını, hidrolik üniteleri, milleri, çelik halatları ve kauçuk yataklarını yenileriyle değiştirdi. Ayrıca jeneratör ve transfer panoları da kontrolden geçirildi. Toplamda XNUMX’e yakın parçanın değiştirildiği bakım ve onarım çalışmaları ile XNUMX yıllık uzun periyodik bakım tamamlanmış oldu.

XNUMX DAKİKADA DEVRİKEÇİÖREN

XNUMX yılında hizmete sokulan, XNUMX metre istasyon aralığı olan teleferikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Vatandaşlarımızın güveni ve konforu için başlattığımız bakım ve onarım çalışmaları sırasında teleferik ulaşımına ara vermiştik. Gerekli teknik ve teknolojik bakımları tamamladık. Vatandaşlarımız XNUMX dakika süren teleferik keyfiyle daha yeşil ve daha estetik bir Keçiören’i havadan seyredebilirler” dedi.

Reklamlar

Hogesnelheidstrein NieuwsWees de eerste om te reageren

Yorumlar

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Ontdek hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.