3.Vliegtuig naar Bulgarije om de vluchttijd naar 45 te minimaliseren3 airport verlaagt de tijd van bulgaristan naar 45 minuten
3 airport verlaagt de tijd van bulgaristan naar 45 minuten

İstanbul Yeni Havalimanı, BulgaristanXCHARXa 1 saat 20 dakika olan uçuş süresini 45 dakikaya indirecek. SofyaXCHARXya haftada 18 sefer düzenleyen Türk Hava YollarıXCHARXnın Bulgaristan Ülke Müdürü Mehmet Gürkaynak, XCHARXİki ülkeyi birbirine daha da kaynaştırmak ve turizm potansiyelini artırmak için THY olarak taşıma ayağını gerçekleştiriyoruz. Sofya-İstanbul karşılıklı haftada 18 seferimiz var. Mart 2019 itibarıyla günde 3, haftada 21 sefer olacak. Varna-İstanbul arasında da 11 seferimiz varXCHARX diye konuştu.

KAYAK TURİZMİ ÖN PLANDA

BulgaristanXCHARXda ön plana çıkan yerlerden birinin kayak turizmiyle ünlü Bansko olduğuna işaret eden Gürkaynak, Sofya üzerinden araçla kısa sürede buraya ulaşmanın mümkün olduğunu da dile getirdi. Döviz kurlarındaki hareketlilik nedeniyle Avusturya veya İsviçre Alplerinde tatil planlarına alternatif olarak öne çıkan BulgaristanXCHARXın İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov, geçen yıl BanskoXCHARXya 30 bin civarında Türk turist geldiğini ifade etti. Bu yıl 30-50 bin civarında Türk turist beklediklerini belirten Angelov, XCHARXTürk LirasıXCHARXndaki değer kaybına rağmen yine de Türk kayakseverlerin sayısında artış bekliyoruzXCHARX dedi.

15 KAYAK PİSTİ VAR

SofyaXCHARXdan 150 kilometre uzaklıkta olan ve 2.5 saat süren bir yolculuğun ardından ulaşılan BanskoXCHARXda 990 ila 2 bin 600 metre arasında 15 kayak pisti var. Bansko otellerinden Kempinski Hotel Grand Arena Genel Müdürü Natalia Kashirskaya, Türk turistleri AvrupaXCHARXdaki kayak merkezlerinin üçte bir fiyatına ağırlayabildiklerini söyledi.

Kaynak: sabah

Reklamlar

Hogesnelheidstrein NieuwsWees de eerste om te reageren

Yorumlar

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Ontdek hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.