Başkentray'ı Gediend aan AnkaraTCDD General Manager İsa Apaydın’ın Raillife dergisinin Mayıs ayı sayısında “Başkentray’ı Ankaralıların Hizmetine Sunduk” başlıklı yazısı yayımlandı.

ER IS HET SCHRIJVEN VAN DE ALGEMENE MANAGER APAYDIN

Dünyadaki dönüşüme uyumlu olarak, Türkiye’de son yıllarda demiryolu yatırımlarında büyük bir gelişme kaydediliyor.

2003 yılından bugüne kadar demiryolu sektörüne yapılan yatırımlarla Yüksek Hızlı Tren projeleri hayata geçti.

Devam eden ve planlanan projeler sayesinde ülkemiz doğudan batıya, kuzeyden güneye yüksek hızlı ve hızlı demiryolu ağlarıyla örülüyor.

İleri demiryolu sisteminin rahatlığını, konforunu, hızını gören vatandaşlarımız artık her yere yüksek hızlı trenle ulaşmak istiyor.

Şehirde yaşayan insanların büyük çoğunluğu artık ulaşımlarında; hızlı, güvenli, temiz, çevreci olan, kaza riskini azaltan, yolculuk süresini kısaltan ve diğer toplu taşıma sistemleri ile uyumlu olan raylı sistemleri tercih ediyor.

Biz de şehir içi ulaşımda raylı sistemlerin payını arttırmaya yönelik, İstanbul’da Marmaray, İzmir’de Egeray’dan sonra Başkent Ankara’da şehir içi ulaşımda metro konforunda banliyö hizmeti vermek amacıyla Başkentray projesini yaptığımız hummalı çalışmalarla başarıyla tamamladık.

Halkımıza konforlu demiryolu ulaşım hizmeti vermek amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın yüksek katılımlarıyla Başkentray’ı Ankaralıların hizmetine sunduk.

Ayrıca Başkan Yardımcılığı görevini de yürüttüğüm demiryolları alanında dünya çapında organizasyon niteliğindeki Uluslararası Demiryolları Birliği’nin (UIC) Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi ve Yüksek Hızlı Demiryolu Fuarı’nın 10’uncusuna bu ay ev sahipliği yapacak olmamızın da haklı gururunu yaşıyoruz.

Ik wens je een fijne reis İyi

Reklamlar

Hogesnelheidstrein NieuwsRailtenders van de week

22 / 04 / 2019 voor evenementenweek

Deze week navigatie

Evenementen laden
Sal 23
Geen evenementen gevonden
Cum 26
Geen evenementen gevonden
Zat 27
Geen evenementen gevonden
Sun 28
Geen evenementen gevonden

Wees de eerste om te reageren

Yorumlar

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Ontdek hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.